Európske nariadenie o označovaní pneumatík

Od prvého novembra 2012 musia byť všetky pneumatiky predávané v Európskej únii, ktoré sú určené pre osobné vozidlá, označené oficiálnym štítkom určených pre pneumatiky v rámci EU.

Toto označenie obsahuje informácie o troch dôležitých kritériách, ktoré vytvárajú základ na vyhodnotenie výkonu pneumatiky: priľnavosť na mokrej vozovke, palivová účinnosť a vonkajší hluk.

Preto spoločnosť Bridgestone investuje do pneumatík, ktoré poskytujú prvotriednu bezpečnosť a pohodlie počas celej ich životnosti, v širokej škále podmienok a v niekoľkých ďalších oblastiach, ktoré nové označenie nezahŕňa. Ide o oblasti, ako je správanie počas dažďa, brzdný výkon na suchu, stabilita pri vysokých rýchlostiach, odolnosť voči akvaplaningu, odolnosť voči opotrebovaniu a vnútorný hluk.
V prípade zimných pneumatík spoločnosť Bridgestone taktiež vyvíja moderné technológie zloženia a dezénu s cieľom zabezpečiť vynikajúce charakteristiky pre správanie, brzdenie, zrýchlenie a reakcie pri riadení pri nízkych teplotách, ako aj pri jazde na snehu a ľade. Spoločne všetky tieto kritériá vypovedajú o skutočných charakteristikách prvotriednych pneumatík a sú pre vás návodom pri kúpe pneumatiky vhodnej pre vaše jazdné požiadavky.